Konferencja Honeynet Workshop w Warszawie

Data publikacji: 11/03/2014, pawelj

hnp_conf_stickerW dniach 12 – 14 maja w Centrum Konferencyjnym Adgar Plaza fundacja The Honeynet Project przy wsparciu CERT Polska oraz NASK organizuje konferencję “2014 Honeynet Project Security Workshop”. Wydarzenie już od kilku lat gromadzi najlepszych ekspertów bezpieczeństwa sektora ICT z całego świata, którzy prezentują wyniki swoich badań, nowe narzędzia i metody walki z zagrożeniami we współczesnym Internecie oraz zachęcają do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń. Konferencja potrwa trzy dni: dwa poświęcone będą na prezentacje oraz pokazy działania narzędzi tworzonych przez członków fundacji, a ostatniego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów i uzyskać praktyczne umiejętności w tematyce takiej jak reverse engineering, walka z botnetami czy bezpieczeństwo technologii wirtualizacji.

W tegorocznej edycji konferencji będą uczestniczyć światowej sławy eksperci, tacy jak Tillmann Werner (walka z botnetami), Raffael Marty (wizualizacja danych związanych z bezpieczeństwem), Richard Perlotto (wykrywanie i analiza zagrożeń), David Watson (honeynety i honeypoty), Felix Leder (analiza złośliwego oprogramowania), Brian Hay (bezpieczeństwo wirtualizacji), Christian Seifert (bezpieczeństwo webowe) oraz Mahmud Ab Rahman (złośliwe oprogramowanie w urządzeniach mobilnych). Część z nich poprowadzi także szkolenia.

Misją fundacji Honeynet Project jest także szerzenie edukacji w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Co roku fundacja rezerwuje kilka miejsc na swojej konferencji dla wybranych studentów oraz pracowników naukowych, którzy wykazują szczególne zainteresowanie prezentowaną tematyką. Pozwala to im na poznanie i wysłuchanie osób, które są czołowymi ekspertami w swoich dziedzinach oraz na zdobycie praktycznych umiejętności podczas szkoleń. W celu uzyskania informacji o zasadach przyznawania darmowej wejściówki prosimy o kontakt pod adresem email [email protected] (kontakt tylko w języku angielskim). Zapraszamy do kontaktu także prywatne firmy oraz instytucje, które chciałyby ufundować wejściówkę studentom i w ten sposób wspomóc środowisko naukowe w promowaniu i rozwoju tej jakże ważnej gałęzi wiedzy.

Rejestracja na konferencję już się rozpoczęła. Zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji, gdyż wiąże się ona ze znacznym upustem, a także ze względu na to, że liczba miejsc dostępnych na sesje szkoleniowe prowadzone w trzecim dniu konferencji jest ograniczona. Okres promocyjny kończy się z dniem 10 kwietnia.

Na stronie rejestracji dostępne są szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa oraz kosztach. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rezerwacji noclegów w hotelu JM Apart przy ulicy Grzybowskiej 45, gdzie będą przebywać wszyscy prelegenci. Daje to unikatową możliwość nawiązania kontaktu, który nie zawsze jest możliwy podczas konferencji. Dla kilkunastu osób, które zarejestrują się w czasie trwania okresu promocyjnego i wyrażą chęć rezerwacji miejsc w hotelu JM Apart (prosimy o kontakt na adres [email protected]) organizatorzy mają specjalny upust. Cena wyniesie tylko 300 PLN/noc brutto za pokój ze śniadaniem. W hotelu jest też możliwość skorzystania bezpłatnie z Internetu.

Wszystkie informacje o konferencji są dostępne na stronie http://warsaw2014.honeynet.org

 

Zapraszamy do rejestracji!
 

Informacje dla sponsorów
Konferencja “2014 Honeynet Project Security Workshop” daje unikatowe możliwości zaistnienia w środowisku najwyższej klasy ekspertów bezpieczeństwa sektora ICT. Firmy i instytucje mogą wesprzeć organizację konferencji poprzez dołączenie do grona sponsorów. Wszystkie informacje o zasadach sponsorowania są zawarte na oficjalnej stronie konferencji oraz w broszurze.